Jesteśmy producentem i dystrybutorem mebli biurowych na terenie województwa lubuskiego.

Oferujemy meble do stanowisk typu call center i open space, lady recepcyjne i elementy uzupełniające.

W ofercie szeroka gama ergonomicznych biurek, szaf i regałów biurowych.

Fotele gabinetowe i pracownicze, krzesła stacjonarne i konferencyjne oraz sofy znanych polskich producentów.

Meble dostępne są w bogatej gamie dekorów płyt laminowanych i naturalnych oklein.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę systemów mebli gabinetowych i pracowniczych.

Ergonomia

drukuj

Ergonomia stanowiska pracy

Ergonomia (gr. εργον - praca + νομοσ - prawo) - nauka o pracy.

Współczesny człowiek w ciągu całego swojego życia spędza w pozycji siedzącej ok. 80 tysięcy godzin. Ogrom czasu, który spędzamy siedząc powoduje, że odpowiednio dobrane i użytkowane krzesło pełni ważną funkcję w naszym życiu jako narzędzie pracy i relaksu.
Krzesła są kluczowym elementem do utrzymania poprawnej sylwetki podczas pracy w biurze. Krzesło powinno być odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru i kształtu, a także funkcji jakie posiada i jakie są nam potrzebne. Przy wyborze krzesła szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na mechanizm – czyli „serce” każdego krzesła biurowego, który determinuje czas jaki możemy poświęcić na siedzenie i oczywiście pracę na nim.
Zastanów się, ile czasu spędzasz w ciągu dnia siedząc i wtedy wybierz właściwy typ krzesła zgodnie z następującymi zasadami:

 

Czas pracy do 2 godzin
Proponujemy krzesło z obrotową podstawą, regulowaną wysokością siedziska oraz stabilnym podparciem lędźwiowej części kręgosłupa.

 

Czas pracy do 4 godzin
Proponujemy krzesło z funkcjami:
- możliwość blokady oparcia w wybranej pozycji,
- regulowana wysokość krzesła,
- regulowana głębokość siedziska.
Powyższe funkcje są zapewnione dzięki następującym mechanizmom: CPT, Tilt, Ergon 2L, Kontakt.

 

Czas pracy do 6 godzin
Proponujemy krzesło z funkcjami:
- możliwość swobodnego kołysania się,
- synchroniczny ruch oparcia i siedziska,
- możliwość blokady siedziska i oparcia w wybranej pozycji,
- płynnie regulowana wysokość krzesła,
- funkcja Anti-Shock – ochrona przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika po zwolnieniu blokady,
- regulowana siła opory oparcia.
Powyższe funkcje są zapewnione dzięki następującym mechanizmom: Multiblock, Ibra.

 

Czas pracy do 8 godzin
Proponujemy krzesło z funkcjami:
- możliwość swobodnego kołysania się,
- oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1,
- możliwość blokady siedziska i oparcia w 4 pozycjach,
- regulacja siły oporu oparcia,
- funkcja Anti-Shock – ochrona przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika po zwolnieniu blokady,
- regulowana wysokość krzesła.
Powyższe funkcje są zapewnione dzięki następującym mechanizmom: Active-1, Active IN, Tatto.

 

Czas pracy powyżej 8 godzin
Proponujemy krzesło z funkcjami:
- możliwość swobodnego kołysania się,
- oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1,
- możliwość blokady siedziska i oparcia w 5 pozycjach,
- regulacja siły oporu oparcia,
- funkcja Anti-Shock – ochrona przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika po zwolnieniu blokady,
- regulowana głębokość siedziska,
- regulowana wysokość krzesła.
Powyższe funkcje są zapewnione dzięki następującym mechanizmom: Epron Syncron, Epron Syncron Plus, Imarc 660, Imarc 840, Duetto Syncron /MPD-165/.
Ponadto krzesło powinno być wyposażone w wysokie oparcie umożliwiające całkowite wsparcie pleców użytkownika; wyprofilowane podparcie części lędźwiowej i regulowaną wysokość podłokietników. W tym przypadku rekomendujemy również zagłówek.

 

Dobierz krzesło dopasowane do typu budowy ciała użytkownika:
Użytkownik powinien zawsze wybierać krzesło dopasowane do jego budowy ciała. Osoba o masywnej sylwetce i pokaźnym wzroście potrzebuje krzesła z obszernym siedziskiem i wysokim oparciem. Krzesła z małymi siedziskami, niskimi oparciami i wąskim odstępem pomiędzy podłokietnikami są wskazane dla szczupłych i niższych osób.

 

Jak ustawić krzesło we właściwy sposób:
Idealne oparcie – powinno wspierać plecy przynajmniej do wysokości łopatek, jego wypukła część na wysokości lędźwi powinna zapewnić wparcie lędźwiowej części kręgosłupa.
Funkcja Up & down – znajduje się w niektórych krzesłach, umożliwia regulację wysokości oparcia i wysokości wsparcia lędźwi w wyjątkowo łatwy sposób, bez konieczności wstawania z krzesła.
Kąt odchylenia oparcia – powinien być dostosowany do aktualnie wykonywanej pracy. W każdej pozycji oparcie powinno wspierać odcinek lędźwiowy.
Dynamiczne oparcie – zapewnia stabilne podparcie kręgosłupa podczas ruchu w pozycji siedzącej. Jest niezbędne przy wielogodzinnej pracy. Pozwala na utrzymanie właściwej postawy ciała podczas pracy, relaksu jak i samego „kołysania się”.
Wsparcie ramion na podłokietnikach – redukuje obciążenie kręgosłupa i ramion. Podłokietniki wraz z regulacją wysokości zapewniają utrzymanie kąta 90° pomiędzy barkiem a przedramieniem. Regulacja podłokietników pozwala na dopasowanie ich wysokości do wzrostu użytkownika; horyzontalne przesuwane nakładki (przód-tył) pozwalają dopasować odległość podłokietników od biurka będącego wsparciem dla przedramion użytkownika podczas pracy.
Dogodna wysokość siedziska – wysokość siedziska powinna pozwalać na stabilne położenie stop na podłodze przy równoległym ułożeniu ud w stosunku do podłogi. Wraz z optymalną regulacją wysokości siedziska pomiędzy udem a podudziem powinien być zachowany kąt prosty (90°).
Optymalna głębokość siedziska – gwarantuje wsparcie od 2/3 do 3/4 długości ud. Pomiędzy przednią krawędzią siedziska i częścią podkolanową powinna być zachowana 2cm odległość, która chroni przed zmęczeniem i bólem nóg. Dodatkowa opcja regulowanej głębokości siedziska pozwala na dopasowanie go do potrzeb prawie wszystkich potencjalnych użytkowników.

Nawet najbardziej ergonomiczne krzesło nie wyeliminuje wszystkich zagrożeń dla naszego zdrowia związanych ze specyfiką pracy biurowej w pozycji siedzącej. Specjaliści od ergonomii zgodnie twierdzą, że najlepszą profilaktyką jest częsta zmiana pozycji pracy z siedzącej na stojącą. W ten sposób nie tylko chronimy nasz kręgosłup, ale także zmniejszamy poziom zmęczenia i w rezultacie zwiększamy wydajność pracy. Aby można było z tego korzystać w praktyce konieczne jest stanowisko pracy umożliwiające szybką zmianę wysokości blatu roboczego. W naszej ofercie posiadamy ergonomiczne biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu, umożliwiające pracę zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Zmiana wysokości jest całkowicie automatyczna - za pomocą elektrycznych silników zamontowanych w specjalnym stelażu. Sterowanie odbywa się za pomocą niewielkiego panelu zamontowanego pod blatem biurka. Opcjonalnie panel sterowania może być wyposażony w wyświetlacz informujący o aktualnej wysokości blatu i programator pięciu najczęściej używanych ustawień.